Ładowanie
Gry mobilne

Quiz House – krótka recenzja gry

Witajcie! Dziś chciałem Wam przybliżyć grę, nad którą w ostatnim czasie spędzam mnóstwo czasu.

Quiz House – to gra mobilna dostępna niestety póki co, wyłącznie na urządzenia z Androidem. Aplikacja na IOS jest w planach, lecz nie znamy dokładnej daty premiery na produkty Apple.


Po pierwszym uruchomieniu Quiz House ukazuje się nam ekran logowania – wyniki są przypisywane do naszego konta. Możemy tam zalogować się za pomocą konta Google bądź też Facebooka.

Gra polega na rozwiązywaniu quizów z różnych kategorii, których jest ponad 80. Zaczynając od Matematyki, Języka Polskiego po Gwiezdne Wojny, Pokemony lub The Elder Scrolls. Warto nadmienić, że cały czas autorzy dodają nowe kategorie quizów.

Po wybraniu kategorii wybieramy tryb, i zaczynamy rozgrywkę. Każda “tura” składa się z 5 pytań, do których przypada nam 4 odpowiedzi a na samo oddanie głosu na daną odpowiedź aplikacja daje nam kilkanaście sekund.

Grając mamy dostępne 3 tryby gry:

  • gra samemu
  • rywalizacja ze znajomymi
  • rywalizacja z graczami z rankingów

Pomińmy jednak tryb single player a zatrzymajmy się przy wybieraniu graczy z rankingów i rywalizacji ze znajomymi. W chwili gdy wzywamy danego gracza na pojedynek, dostaje on powiadomienie i ma 48h na to, aby zagrać przeciwko nam. W przeciwnym wypadku punkty trafiają do nas.


Muszę jednak wspomnieć też o jednym minusie. Pytania często powtarzają się, a przynajmniej w kategorii “Informatyka”. Czasem jednego dnia trafiałem na to samo pytanie 3-4 razy. Fajnym natomiast aspektem pytań jest to że możemy je dodawać sami. Po pomyślnej ich weryfikacji są one dodawane do gry.Podsumowując:

Gra Quiz House jest idealna dla ludzi którzy lubią rywalizować ze sobą o to kto jest mądrzejszy. Wspomnę tylko jeszcze o reklamach. Są, ale jest możliwość ich wyłączenia poprzez wsparcie autorów dziesięcioma złotymi, co polecam zrobić bo gra jest świetna 🙂

Przetestujcie i napiszcie w komentarzach co myślicie o tej grze i dajcie znać, które kategorie są waszymi ulubionymi 🙂

Aplikacje możecie pobrać klikając tutaj!

Inne wpisy:
Polecane