Ładowanie
Aktualizacja oprogramowania

Samsung Galaxy A5 (2017) informuje o nowej aktualizacji systemu oznaczonej jako A520FXXU3BQLA

W nowym roku, wszyscy posiadacze Samsunga Galaxy A5 (2017) dostali mały prezent od producenta. Telefony z polskiej dystrybucji (XEO) zaczęły informować o nowej aktualizacji oprogramowania oznaczonej jako A520FXXU3BQLA. Wersja oprogramowania to niestety, oczywiście dalej Android 7.0.

Co nowego?


Wbrew pozorom, nowości jest całkiem dużo.

Zacznijmy od zaktualizowania poziomu poprawek zabezpieczeń datowanych teraz na 1 grudnia 2017 roku.

Oprócz kwestii bezpieczeństwa Samsung dodał kilka nowych funkcji.

W aplikacji aparatu, zostały wprowadzone popularne naklejki AR, które wydają się być kopią funkcjonalności Snapchat oraz tryb Ostrość autoportretu – który z kolei, powinien przypominać efektowne rozmazywanie tła za fotografowanym obiektem t.zw. bokeh. Po moich pierwszych testach widać różnicę bez i z tym trybem – co prawda powstały efekt nie robi piorunującego wrażenia, ale cieszę się, że Samsung nadal myśli o swoim średniopółkowym telefonie i dodaje do niego kolejne funkcje.

Wartą wspomnienia kwestią jest aktualizacja niektórych domyślnie zainstalowanych aplikacji m.in.:

Touchwiz do wersji 6.1.82.57,

Kalkulator do wersji 6.0.51.14 – trzeba zauważyć, że zaktualizowana aplikacja wprowadza Przelicznik Jednostek,

Zegar do wersji 7.0.81.22,

i wielu innych.

Kolejna zmiana obejmuje aplikację Pogody. Niestety nie pokazuje już ona odczuwalnej pogody, ale za to wprowadza możliwość włączenia Tła widgetu. Dla mnie zmiany w tej aplikacji są na minus. Zawszę wolę wiedzieć jaka jest rzeczywista odczuwalna temperatura, a sama opcja Tło widgetu to kwestia dyskusyjna, ponieważ wydaje się nie działać poprawnie.

Ze zmian, które nie są potwierdzone, aczkolwiek zauważyłem dopiero po zainstalowaniu tej aktualizacji, jest możliwość blokowania zamykania aplikacji w menu uruchomionych programów. Dzięki temu, możemy przykładowo zablokować zamykanie Spotify i, gdy zdecydujemy się kliknąć przycisk Zamknij wszystko, to wspomniany program nie zostanie wyłączony. Bardzo przydatna funkcja, jednakże nie znalazłem potwierdzenia, że wprowadza ją akurat ta aktualizacja. Cieszyłbym się, gdy ktoś, kto obecnie używa starszej wersji oprogramowania potwierdził lub zaprzeczył tej informacji w komentarzu.

Więcej widocznych zmian zdaje się nie być, aczkolwiek zawsze mogło mi coś umknąć.

Na koniec dodam, że A520FXXU3BQLA standardowo według producenta zwiększa wydajność i poprawę zużycia baterii.

Nowa wersja oprogramowania zdążyła się już u Ciebie pojawić? Jak wrażenia?

Obrazek główny: Android Authority

Inne wpisy:
Polecane