Ładowanie
Aplikacje mobilneNewsyPersonalizacja

Microsoft Launcher otrzymał właśnie kilka nowych funkcji

Ludzie używający Androida, z reguły podzieleni są na dwa obozy. Nowy obóz i Stary obóz – brakuje tylko Bractwa Śniącego. Pierwszy z nich to osoby używające tylko programów dostarczonych przez producenta konkretnego urządzenia, a drudzy (m.in. ja) to ludzie lubiący dostosować pod siebie każdą najmniejszą rzecz. I tak możemy używać jednej klawiatury zamiast drugiej, jednej przeglądarki zamiast trzeciej i piątego launchera zamiast dziesiątego. W systemie Android jest to bardzo łatwe.

Zmiana launchera, to najszybszy sposób na zmienienie ogólnej prezentacji systemu. Launcher to nie nakładka (są niestety ludzie, którzy mieszają oba pojęcia), ale pozwala nam w miarę sprawnie przemodelować program, którego de facto najczęściej używamy.

I tak w Sklepie Google Play mamy naprawdę niezły wybór. Jednymi z najlepszych są oczywiście Nova Launcher, Action Launcher czy Smart Launcher 3.

Nieśmiało przechodzimy zatem do właściwej części tego wpisu, ponieważ swoimi trafionymi zmianami, Microsoft Launcher może szybko trafić do wyżej wymienionego grona.


Zobacz: Microsoft Launcher – recenzja


Microsoft Launcher 4.5 – co się zmieniło?


Launcher Microsoftu w najnowszej wersji wprowadził kilka usprawnień dla użytkowników Androida Oreo, ale większość funkcji jest dostępna dla każdego.

Nowa aktualizacja wprowadza:

  • tworzenie skrótów w Androidzie Oreo,
  • możliwość ustawienia tapety na ekranie głównym oraz na ekranie blokady (Android 7.0+)
  • poprzez kalendarz możemy dać znać znajomym o spóźnieniu się na umówione spotkanie
  • jeśli korzystasz z usługi Microsoft Itune, będziesz mógł od teraz przeglądać dane firmowe
  • możesz dostosować rozmiary ikon w szufladzie aplikacji, w docku i ekranie głównym
  • możesz dodawać nowe puste pulpity w pozycji pionowej
  • dodano funkcję powtarzające się powiadomienia.

Zmian jak widać nie ma za dużo. Najważniejsza jest jednak jakość, a nie ilość – dlatego dalej kibicujemy, ponieważ Microsoft Launcher to po prostu świetny launcher.


Program można już pobrać w Google Play.

Źródła: MSPU, PhoneArena

Zbaczając z tematu – zauważyliście coś nowego po wejściu na stronę swiatmobilny.com przez przeglądarkę w telefonie? Dla spostrzegawczych plusik. 🙂 

 

Inne wpisy:
Polecane