Ładowanie
Homescreens

Planujemy wprowadzić nową kategorię – Homescreens – to Wy będziecie ją tworzyć!

Jesteśmy jednymi z tych użytkowników systemu Android, którzy bardzo lubią eksperymentować ze swoimi ekranami głównymi. Zdajemy sobie sprawę, że jest nas znacznie więcej. Dlatego chcemy wprowadzić dla Was zupełnie nową kategorię wpisów.

Homescreens – co trzeba wiedzieć?


W Internecie znajdziemy dość dużo społeczności dzielących się ze sobą wyglądem swoich ekranów głównych.  Działają one na forach, mediach społecznościowych czy YouTube. Uważamy, że to bardzo fajna zabawa!

Nowa kategoria będzie dumnie widniała w prawym rogu menu, znajdziecie ją więc bez żadnego problemu.

Założeniem powstania tej kategorii jest czerpanie inspiracji i pokazywanie innym użytkownikom kreatywności naszych Czytelników. Mamy nadzieję, że nowa kategoria spodoba się Wam tak samo jak nam!

Medium do dzielenia się wykonanymi homescreenami


Długo szukałem medium do dzielenia się wykonanymi homescreenami. Planowałem do tego celu zaprzęgnąć mail, Facebooka, Twittera czy Google+. Ostatecznie mój wybór padł jednak na aplikację Telegram. Uważam ją po prostu za świetnie narzędzie i myślę, że bardzo dobrze sprawdzi się w nowej roli.

Link dołączenia do naszej grupy w tej aplikacji znajduje się tutaj

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Zasady i jak to się będzie odbywać


Regulaminu na razie nie będzie. Wyszliśmy z założenia, że to Wy wiecie najlepiej co dla Was najlepsze, dlatego z chęcią wysłuchamy Waszych propozycji w komentarzach.

Zasady już jednak są, a oto jak się prezentują:

  1. Na telegramowej grupie publikujesz screenshot ekranu głównego swojego urządzenia napędzanego systemami Android i iOS.
  2. Zawierasz nazwy wszystkich aplikacji, których użyłeś do utworzenia ekranu głównego – ułatwisz w ten sposób implementację swojego homescreena u innych. Najlepiej będzie, jeśli będzie się to prezentować w następujący sposób: Launcher – XYZ, zestaw ikon – XYZ, widżet – XYZ itd. Unikniemy w ten sposób nieporządku i łatwiej będzie znaleźć nowe homescreeny.
  3. Udostępniasz tapetę, którą użyłeś do utworzenia swojej kompozycji.

I to tyle. To ogólny zbiór zasad, które ułatwią nam utrzymanie porządku i wyłapywanie nowych homescreenów.

Jak będzie się to odbywać z naszej strony?

Na początek, raz na tydzień będziemy przeglądać udostępnione przez Was homescreeny, po czym wszystkie zostaną opublikowane na stronie swiatmobilny.com w zakładce Homescreens wraz z nazwą autora. Jeśli kategoria będzie cieszyła się popularnością, częstotliwość publikacji się zwiększy.

By jakoś zacząć, opublikujemy nowy wpis, gdy wskaźnik udostępnionych homescreenów na telegramowej grupie sięgnie liczby 5. Od tego momentu Wasze homescreeny będą pojawiać się co tydzień.

To wszystko co trzeba wiedzieć o nowej kategorii.

A teraz – zapraszam do wspólnej zabawy! 🙂 Nie możemy doczekać się pierwszych prac. 

Inne wpisy:
Polecane