Ładowanie
ModyfikacjePoradniki

Przedstawiam Wam themeGalaxy – kolejny świetny program do tworzenia motywów na urządzeniach firmy Samsung

Ostatnio pisałem Wam o tym jak dobrze wykorzystać główną zaletę ekranu SAMOLED.

Dzięki rozwiązaniu Substratum, bez roota można sprawić, że większość najczęściej używanych programów t.j. Messenger, Google+ czy Hangouts będzie miała czarne tło. Jedną połowę pracy wykonuje silnik Substratum, a drugą motyw Black Edition V2, dostępny w oficjalnym sklepie Samsunga – Samsung Themes.

Mało kto jednak wie, że istnieje aplikacja, która pozwala nam uwolnić swoją kreatywność przy tworzeniu własnego motywu. Przedstawiam Wam themeGalaxy.

PROJECT [vivid] – themeGalaxy


Aplikacja themeGalaxy pozwala na utworzenie swojego własnego motywu zupełnie za darmo. Z racji tego, że jest to dość młody projekt, nie sprawimy, że jedna literka będzie miała kolor X, a druga Y. Mam tutaj na myśli, że themeGalaxy nie pozwoli nam na edytowanie każdego elementu interfejsu. Bardziej skupia się na ogólnych założeniach. Ale i tak pozwala na stosunkowo dużo i świetnie dopełnia się z motywem Substratum – Swift Black.

Tworzenie własnego motywu


Od razu po kliknięciu w ikonę aplikacji powita nas #1 Core Apps.

Dzięki tej zakładce ustawimy kolor dominujący, paska powiadomień i pewnych akcentów t.j. np. kółko ładowania ekranu głównego po wpisaniu kodu PIN.

W prawym głównym rogu mamy paletę z kolorami polecanymi przez PROJECT [vivid]. Zaraz pod tym, znajdziemy główny kolor tła, który będzie dominował w naszym systemie. Mamy do wyboru szereg odcieni koloru białego i czarnego. Ja zdecydowanie preferuję kolor czarny.

Poniżej znajdziemy narzędzie do malowania klawiatury – Keyboard. Osobiście nie lubię klawiatury Samsunga, za brak opcji wibrowania po każdym naciśnięciu klawisza, ale dla spokoju ją pomalowałem.

Pod klawiaturą znajdziemy QuickSettings, czyli pasek powiadomień. Tutaj możemy ustawić tło paska powiadomień, kolor napisów, czy ikon włączony skrót/wyłączony skrót. Dodatkowo możemy wyłączyć poziomą linię, która obecna jest przy każdym skrócie na pasku powiadomień wyłączając Quick Setting Tile Divider Line. Następnie klikając Notifications możemy ustawić kolor tła i napisów pojawiających się powiadomień. Opcja Preview to już podgląd na to jak będzie prezentował się nasz pasek. Oprócz szybkiego podglądu, możemy także ustawić stopień przezroczystości paska i powiadomień.

Przesuwając palcem z lewej strony do prawej wysuniemy pasek zakładek.

Przechodzimy zatem do drugiej zakładki – #2 Third Party Apps, czyli kolorystyka aplikacji firm trzecich. Polecam kliknąć przycisk Inherit – sprawi, że wszystkie dostępne tutaj aplikacje zmienią swoją kolorystkę na kolor, który wybraliśmy jako ten dominujący.  Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu dopasować barwę dla każdej aplikacji z osobna. Tak jak wspomniałem wcześniej, niestety nie mamy tutaj za dużego pola manewru. Możemy zmienić tylko dominujący kolor każdego programu.

Po wybraniu kolorystyki, przechodzimy do kolejnej zakładki – #3 Include/Exclude. Jeśli ustawiliśmy sobie w #1 Core Apps czarne tło, to polecam odznaczyć FMRadio. Zastosowanie utworzonego motywu z czarnym tłem sprawi, że wspomniana aplikacja stanie się bardzo nieczytelna.

Następnie przechodzimy do zakładki #4 Build Theme. Tutaj nazywamy swój motyw, ewentualnie dołączamy tapetę, zestaw ikon czy tło Always on Display. Klikamy BUILD i czekamy. Po zakończeniu procesu, instalujemy utworzoną aplikację i stosujemy ją w Samsung Themes.

Wady themeGalaxy


Po pierwsze, po każdym restarcie telefonu, nasz motyw wysypuje się. Błąd objawia się nieczytelnością niektórych aplikacji.

Kolejną wadą jest zdecydowanie za mały zakres ruchów. Możemy zmienić kilka największych rzeczy, a mniejsze zmiany są poza naszym zasięgiem. Tutaj jednak warto zatrzymać się i wspomnieć o możliwości wsparcia twórców tej aplikacji. Dzięki naszemu datkowi, być może sprawimy, że program w przyszłości będzie jeszcze lepszy.

Trzecią wadą jest dziwne zachowanie utworzonego motywu w Samsung Themes. Motyw wydaje się być wersją próbną, a po kliknięciu Kup wyskakuje błąd. Co prawda, wersję próbną możemy testować do woli, tak sam błąd może odrzucić niektórych użytkowników.

Podsumowanie mojej pracy w tym programie


Z racji tego, że ostatnio zakochałem się w kolorze #0F9D58, mój motyw bardzo do niego nawiązuje.

Zapraszam wszystkich do dzielenia się utworzonymi motywami w sekcji komentarzy. Jeśli ktoś będzie chciał zainstalować motyw FusionGreen, z chęcią się nim podzielę.

Moi drodzy, miłej niedzieli.

Inne wpisy:
Polecane