Ładowanie
Newsy

Samsung zaprezentuje nową Galaktykę 25 lutego

Firma Samsung nareszcie ogłosiła datę premiery Samsunga Galaxy S9. Jak co roku, nowy galaktyczny telefon zostanie zaprezentowany na osobnym wydarzeniu Unpacked, które to odbywa się chwilę przed targami MWC w Barcelonie.

Koreański gigant zaczął już promować owe wydarzenie, sugerując, że w S9 aparat został wymyślony na nowo.Z pewnością chodzi tutaj o kilka nowych rozwiązań, które według różnych przecieków powinny pojawić się w obu Galaktykach.

Pierwszą funkcją, którą zobaczymy w nowych S9 jest być może zmienna przysłona,  która pojawiła się już w Samsungu W2018:
Obecne telefony za wyjątkiem wspomnianego W2018 nie posiadają takiej funkcjonalności, więc nowe Samsungi będą jednymi z pierwszych urządzeń oferujących tą funkcję. Nowe rozwiązanie powinno regulować przysłonę w zależności od warunków otoczenia. Wiadomo doskonale, że im jaśniejsza wartość przysłony tym lepszej jakości zdjęcie uzyskamy fotografując w ciemnej scenerii, jednocześnie możemy łatwo przepalić cały kadr fotografując za dnia. Przysłony powinny mieć wartości f/1.5 i f/2,4 i z pewnością będą pozwalać cieszyć się wysokiej jakości zdjęciem niezależnie od warunków.

Dodatkowo wyżej wymieniona funkcja może pomóc w uzyskaniu lepszego efektu rozmycia tła.

Drugim z nowych rozwiązań może być tryb bardzo spowolnionego wideo. Coś na kształt funkcji z Xperii XZ Premium. Przypomnę, że owo rozwiązanie pozwala nagrywać bardzo krótkie fragmenty nawet w 960kl/s. Czy podobną funkcję ujrzymy w S9 i S9+? Wszystko na to wskazuje.

Co więcej – jak się ostatnio przyjęło – większy znaczy lepszy – dlatego S9+ będzie miał podwójny aparat w konfiguracji znanej z Note 8. Co z ze zwykłą S9? Dostanie jeden aparat. Samsung jakoś nigdy nie przykładał wagi do ilości obiektywów, a raczej do ich jakości. Wydaje się to o tyle dziwne, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że nowa Nokia czy Huawei P11 mogą zostać wyposażone nawet w 5 aparatów – 2 z przodu i 3 z tyłu.


Oba tytułowe urządzenia zostaną wyposażone prawdopodobnie w głośniki stereo firmy AKG i iście flagową specyfikację. Na koniec warto wspomnieć o przeniesieniu czytnika linii papilarnych pod aparatem. Być może zobaczymy również popularną ostatnio funkcję odblokowywania urządzenia za pomocą twarzy.

Inne wpisy:
Polecane