Ładowanie
Aplikacje mobilneKomunikacja

Telegram X

Dziś będzie krótko, szybko i na temat. 22 stycznia, w sklepie Google Play pojawiła się aplikacja Telegram X. Telegram możecie znać już z poprzedniego wpisu Marcina o tej aplikacji (jeśli go jeszcze nie czytaliście to serdecznie zapraszam. Teraz jednak rosyjscy twórcy lekko odświeżyli swój program. Co się zmieniło? O tym dowiecie się w tym wpisie, a więc zaczynajmy!


Animacje:

W końcu. Aplikacja działa płynnie, a przy tym cieszy oko. Twórcy Telegrama dodali multum nowych animacji, które wyglądają świetnie. Dodają aplikacji responsywności. Bardzo zyskała na tym, pod względem wyglądu. Warto wspomnieć o najważniejszej kwestii, dodanie tych “ficzerów” nie spowodowało spowolnienia działania Telegramu. Nadal zostawia w tyle popularnego Messengera od Facebooka.


Funkcje:

Rosyjscy deweloperzy dodali możliwość automatycznego włączania się oraz wyłączania trybu “Night Mode”. Funkcja działa dzięki czujnikowi światła, stąd też możemy ustalić od jakiego poziomu oświetlenia ma się włączać ciemny tryb aplikacji. Jest to według mnie świetna funkcja, dzięki niej możemy trochę bardziej zadbać o swój wzrok, i nie męczyć oczu wieczorami. Dodano także możliwość przełączenia trybu wyświetlania wiadomości, albo na tle “bąbelków” albo bez żadnego tła. Ta pierwsza opcja przypadła mi bardzo do gustu, wygląda świetnie.


Tak, dziś było bardzo, bardzo krótko. Ale to dlatego że twórcy wprowadzili tylko tyle nowych rzeczy. Jednakże jeśli pojawi się jakakolwiek nowość/aktualizacja to poinformujemy Was o tym w kolejnym wpisie.

Co myślicie o Telegramie X? Napiszcie w komentarzach. 🙂

Inne wpisy:
Polecane