Ładowanie
Różne

TOP 5 użytkowych aplikacji na Androida #1

Witajcie, dziś przychodzę do Was z moim własnym zestawieniem TOP5 użytecznych aplikacji na Androida. Bez zbędnego oraz długiego wstępu – zaczynajmy!

#1 – Squid

O aplikacji dowiedziałem się od Marcina, szukałem alternatywy dla programu o nazwie #techinformacje. Ten niestety nie miał wyeliminowanych błędów i często zdarzało się, że dany wpis nie chciał się w ogóle załadować. Chyba nie muszę pisać jak bardzo jest to irytujące. Squid działa świetnie. Jest płynny, ma naprawdę świetny według mnie wygląd oraz zaopatrzony w wiele funkcji. Jej funkcją jest zebranie wszystkich wpisów z różnych stron na różne tematy w jedno miejsce. Jest tam także obsługa powiadomień push oraz możliwość wybrania trybu czytania. Korzystam z tego często i jest ciekawym rozwiązaniem. Chociaż niestety nie wszystkie portale obsługują tą funkcje to większość z nich tak. Możemy przeglądać artykuły tak jakbyśmy wchodzili przez przeglądarkę, albo włączyć tryb w którym będziemy widzieć samą treść danego wpisu. Bez zbędnych, wyświetlających się na pół ekranu reklam czy pop-upów.


#2 – Snapseed

Świetna aplikacja, pozwalająca na szybką, łatwą oraz efektywną obróbkę zdjęć. Od przycięcia zdjęcia, zmianę balansu bieli, obrót zdjęcia, aż po zmianę krzywych. To tylko kilka jej funkcji. Można powiedzieć, że jest darmową edycją Photoshopa na mobilne urządzenia. Jeśli lubisz fotografię, oraz jej obróbkę musisz mieć tą aplikację na swoim telefonie. Ciekawym faktem jest to, że została stworzona przez Google.


#3 – Wallz

Kolejny program od Marcina. Zbiór masy świetnych tapet, które podzielone są na kategorie, dlatego też łatwo możemy znaleźć tą, która będzie się nam najbardziej podobać. Jest także podmenu o nawie “OEM”. W niej znajdziemy tapety z urządzeń różnych producentów. Od Huawei, OnePlus, Samsung, aż po grafiki z custom romów np. Paranoid, RemixOS itd. Ciekawa i mega przydatna aplikacja, której nie mogło nie być w tym zestawieniu.


#4 – Outlook

Microsoftowy program do obsługi poczty. Przetestowałem masę tego typu aplikacji i ani Gmail, ani TypeApp i ani żadna inna nie była tak dobra jak Outlook. To on działa najpłynniej i bez żadnych problemów. Działające i nigdy nie zawodzące powiadomienia push zawsze informują o nowej wiadomości. Ma w sobie także wbudowany przyjemny kalendarz. I co najważniejsze jest darmowy i pozbawiony reklam. 


#5 – Total Commander

Niezastąpiony menedżer plików. Mała aplikacja która posiada wiele, wiele, wiele i jeszcze raz wiele możliwości. Obsługa roota, zmiana uprawnień danemu katalogu bądź pliku, łączenie z serwerem FTP, to kilka z nich. Jeśli modyfikujesz pliki systemowe, chcesz przenieść zdjęcia czy inne tego typu rzeczy oraz wymagasz niezawodności w tym zadaniu to polecam Ci tą aplikacje. Jest o wiele wygodniejsza niż standardowe przeglądarki plików.


To byłoby na tyle! Piszcie w komentarzach swoje własne zestawienia aplikacji.

Dzięki za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu, i do następnego wpisu!

 

Inne wpisy:
Polecane