Ładowanie
Aplikacje mobilneNewsy

W YouTube 13.01 znaleziono kod odpowiadający za ciemny motyw i nie tylko

Obecnie w Google Play najnowsza wersja YouTube to 12.49. Jednak jak zawsze w takich przypadkach, kolejne aktualizacje najszybciej pojawiają się na nieoficjalnych stronach z aplikacjami. I tak też jest w tym przypadku. Na moim zdaniem najlepszej i najbezpieczniejszej stronie tego typu – ApkMirror – możemy już znaleźć nową wersję oznaczoną numerem 13.01.

Co znaleziono w nowej wersji YouTube 13.01?


Ciemny motyw

Najważniejsze odkrycie w kodzie to bezsprzecznie ciemny motyw.

Desktopowa wersja YouTube już dawno otrzymała możliwość włączenia ciemnej kolorystyki, więc od tego momentu było jasne, że wersja mobilna również ją otrzyma. W świecie mobilny obserwuje się ostatnio proces dodawania opcjonalnego ciemnego interfejsu – możemy to zauważyć zwłaszcza w Windowsie 10, czy u wielu producentów telefonów z Androidem, którzy razem z Oreo wprowadzili taką możliwość.

I zdecydowanie taki zabieg popieram. W laptopie preferuję białą kolorystkę, ale tylko dlatego, że z racji słabej matrycy, mój czarny wydaje się być szary, a czegoś takiego bardzo nie lubię. Inną bajką jest już jednak smartfon.

Gdy kod:

<string name=”pref_developer_dark_theme_for_app_summary”>Use dark theme throughout the app</string>

<string name=”pref_developer_dark_theme_for_app_title”>Dark theme</string>

będzie już aktywny, powinniśmy ujrzeć przełącznik kolorystyki podobny jak w wersji desktopowej.

Szkoda jedynie, że będzie to ciemny motyw, zdecydowanie bardziej preferuję czarny.

Tryb Incognito

Tryb Incognito to funkcjonalność, która występuje już od dawna w wielu przeglądarkach internetowych. W skrócie: nie zapisuje historii i blokuje lokalizację. W aplikacji YouTube również pojawi się ten tryb. I to dobrze, ponieważ denerwuję się, gdy mój kilkuletni brat przegląda YouTube na moim koncie, a potem w proponowanych filmach wyświetlają mi się jakieś gry czy inne cuda. Zmiana zdecydowanie na plus.

Tutaj znaleziono wspomnianą funkcjonalność:

<string name=”turn_off_incognito”>Turn Off Incognito</string>

Przesunięcie palcem w celu wyłączenia reklamy

Na YouTube są dwa typy reklam. Pierwszy z nich to reklamy trwające 5 sekund, których nie da się pominąć. Drugi to reklamy dłuższe od 5 sekund – wtedy po obejrzeniu kawałka reklamy, pojawia się nam przycisk, który pozwala zamknąć reklamę przed czasem. I to właśnie w ten typ reklamy celuje przyszła funkcja.

Zamiast zamykać reklamę przyciskiem, będziemy mogli po prostu przejechać palcem z jednej strony do drugiej. Czy użyteczne? Nie wiemy dokładnie jak wspomniana funkcja ma działać, dlatego dopóki nie ujrzymy jej w aplikacji, dopóty z oceną użyteczności się wstrzymam.

Autoodtwarzanie

W przeciwieństwie do wcześniejszych funkcji, ta o której teraz wspomnę już się pojawiła.

Pozwala nam wyłączyć lub włączyć w ustawieniach Autoodtwarzanie następnego filmu. Świetna funkcja, która działa perfekcyjnie. 


Przypominam, że wspomniane funkcje, za wyjątkiem ostatniej – znaleziono w kodzie aplikacji i nie doświadczycie ich już dziś.

Widzicie jednak, że naprawdę warto czekać na kolejne wydania mobilnej aplikacji YouTube.

Ja czekam z dziką radością.

Źródło: 9to5google

Inne wpisy:
Polecane